Większa samodzielność i pierwsze zmiany

Pomiędzy trzecią, a czwartą klasą podstawówki następują pewne zmiany. Od dziecka zaczyna się wymagać nieco większej samodzielności, dochodzą nowe przedmioty, zmienia się wychowawca, zwiększa się ilość czasu, który trzeba poświęcać na wykonywanie szkolnych obowiązków. Podręczniki do klasy 4 różnią się od tych dedykowanych młodszym dzieciom. Więcej tekstów, dłuższe czytanki i trudniejsze zadania. W czwartej klasie zaczyna się bardziej „dorosła” część szkoły podstawowej.

Kompletując wyprawkę na ten etap edukacji, uwzględnijmy:

– podręczniki do klasy 4

– odpowiednią ilość zeszytów

– niezbędne artykuły plastyczne

– dodatkowe zbiory zadań, które ułatwią naszemu dziecku naukę

– pudełka oraz segregatory, umożliwiające odpowiednią organizację

– funkcjonalny plecak

– strój na wf i/lub basen

– buty na zmianę

– pudełko na drugie śniadanie, butelkę na wodę i kubek termiczny na okres jesienno-zimowy

Stwórz swojemu dziecku miejsce do nauki

Większość uczniów posiada swoje biurko. Nie zawsze jednak jest ono właściwie użytkowane i zorganizowane. Porozmawiajmy z naszą pociechą, w jaki sposób lubi się uczyć. Zapytajmy, czy obecne rozwiązanie jej pasuje, czy może chciałaby coś zmienić. Oczywiście, należy uważać prowadząc taką rozmowę, żeby faktycznie uzyskać istotne informacje, a nie nabrać się na różne sztuczki, poprzez które nasz maluch będzie chciał osiągnąć konkretny efekt.

Urządzając pokój ucznia, należy zadbać o dobre oświetlenie. Najlepiej, żeby biurko stało przy oknie, co umożliwi dziecku naukę przy świetle dziennym. Warto jednak pamiętać, że jesienią i zimą wcześnie robi się ciemno. Potrzebne jest wówczas odpowiednio silne oświetlenie, które umożliwi pracę w komfortowych warunkach, bez szkody dla wzroku dziecka. Ponadto, obok biurka musi znaleźć się odpowiedniej jakości krzesło, które zapobiegnie problemom z kręgosłupem.

Postarajmy się, aby kącik przeznaczony do nauki, był estetyczny. Ładne otoczenie sprzyja koncentracji i poprawia samopoczucie. Podręczniki do klasy 4 warto chować do tekturowych pudełek w ciekawe, graficzne wzory. Podręczniki mogą również stać na półce lub regale. Ważne, żeby dziecko miało do nich łatwy dostęp i bez problemu mogło odłożyć książki na miejsce. Zadbajmy, aby biurko i jego otoczenie było kolorowe. Naklejki na ścianę, kolorowa lampka na biurku, zabawne organizery, segregatory, ozdoby. A może twoje dziecko lubi rośliny? Jeżeli tak, warto ustawić na parapecie jakieś kwiatki, które uatrakcyjnią przestrzeń. Podręczniki do klasy 4 można powkładać w ładne okładki, zapewniając im w ten sposób ochronę przed zniszczeniem, a także oryginalny wygląd.

 

Oszczędź czas i zachowaj dobre samopoczucie

Kompletowanie wszystkich rzeczy, potrzebnych do szkoły, może doprowadzić do szaleństwa. Lista niezbędnych podręczników, artykułów papierniczych, ubrań, butów i innych elementów wyprawki szkolnej, czasami wydaje się nie mieć końca. Szczególnie w przypadku młodszych dzieci, bieganie po sklepach w poszukiwaniu wszystkich potrzebnych rzeczy, potrafi zmęczyć. Czy warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest księgarnia internetowa podręczniki? Zakupy przez internet mają wielu zwolenników. I nic dziwnego, w internecie można kupić prawie wszystko – szybko, łatwo i o dowolnej porze.

Jeżeli nie należysz do osób, które lubią zakupy, a dodatkowo nie dysponujesz dużą ilością czasu, rozważ kupienie jak największej ilości rzeczy w księgarniach internetowych. Są one na tyle dobrze zaopatrzone, że nie powinno być żadnych problemów, ze znalezieniem potrzebnych ci książek, artykułów papierniczych, akcesoriów do szkoły, czy plecaka lub torby szkolnej.

Pokochasz robienie zakupów przez internet

Księgarnia internetowa podręczniki – wygodny sposób na znalezienie i zakup wszystkich niezbędnych książek. Szukając podręczników przez internet, możesz przede wszystkim:

– łatwo porównać ceny, jakie obowiązują w poszczególnych księgarniach internetowych

– często znaleźć książki taniej, niż są sprzedawane w sklepach stacjonarnych

– zrobić zakupy o dogodnej dla siebie porze, bez względu na dzień tygodnia i godzinę

– skorzystać z dużej ilości zniżek, rabatów i promocji, często pojawiających się w księgarniach internetowych

– wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób dostarczenia przesyłki (do księgarni stacjonarnej, pocztą, kurierem, do jednej z wielu placówek pocztowych znajdujących się w sklepach, kioskach ruchu i na stacjach benzynowych)

– zrobić zakupy w dowolnym miejscu, jeżeli tylko będzie tam dostęp do internetu

Księgarnie internetowe oferują swoim klientom bogatą ofertę podręczników, zeszytów i innych niezbędnych w szkole przedmiotów. Bez problemu znajdziemy książki do podstawówki i szkoły średniej. Możemy również zakupić dodatkowe materiały, które ułatwią przygotowanie się do różnego rodzaju egzaminów. Repetytoria, zbiory zadań, vademecum – warto z nich skorzystać, jeżeli zależy nam na wiedzy z konkretnego przedmiotu. Pamiętajmy też, że podręczniki nie ograniczają się tylko do tych szkolnych. Z ich pomocą możemy nauczyć się nowego języka, a także zdobyć wiedzę z nieznanej nam dotąd dziedziny. Książki zawierające wiedzę teoretyczną, ułatwiające nauczenie się nowej umiejętności, powinny zajmować specjalne miejsce w naszych domowych biblioteczkach, aby przypominać nam, że uczymy się całe życie.

 

Seria książek „Nasza szkoła” dla klasy 3 szkoły podstawowej to podręczniki przeznaczone dla uczniów w zakresie edukacji zintegrowanej oraz matematyki. W ramach edukacji zintegrowanej zostały połączone następujące rodzaje edukacji: polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza, artystyczna oraz społeczna. Wydawcą książek jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Książki „Nasza szkoła” dla klasy 3 szkoły podstawowej dostępne w ramach serii

Seria obejmuje następujące pozycje:

– w zakresie edukacji zintegrowanej (autorstwa Marii Lorek i Moniki Zatorskiej): „Nasza szkoła – klasa 3″ część 1a oraz 1b (po 63 strony każda), część 2 (95 stron), część 3a oraz 3b (po 63 strony każda) oraz część 4”, 95 stron;

– w zakresie matematyki (autor: Agata Ludwa we współpracy z Marią Lorek):    – „Nasza szkoła – klasa 3” część 1 (95 stron), część 2 i 3 (po 79 stron) oraz część 4 (63 strony).

Krótki opis książek z serii „Nasza szkoła” dla klasy 3 szkoły podstawowej

Książki „Nasza szkoła” należące do serii podręczników przeznaczonych do nauki w klasie 3 szkoły podstawowej to ciekawie zaprezentowana wiedza. Dostosowane do poziomu rozwojowego dziecka słownictwo, barwne rysunki i zdjęcia oraz interesujące połączenie ich z treścią sprawia, że młody człowiek z chęcią sięgnie do podręcznika nie tylko na lekcji, ale także podczas odrabiania pracy domowej.

Książki zawierają informacje zgodnie z podstawą programową zalecaną przez MEN dla klasy 3. Każdy podręcznik zawiera bloki tematyczne uporządkowane zgodnie z nabywaną wiedzą. Rozpoczyna się czytelnym spisem treści. Lekcje zawierają treści tematyczne zgodnie z danym przedmiotem. Dodatkowo dołączone są takie elementy jak:

– doświadczenia i eksperymenty oraz przykłady;

– dodatkowe wiadomości dla zainteresowanych (Akademia Dociekliwych);

– zabawy oraz ćwiczenia polonistyczne czy matematyczne;

– informacje biograficzne o ważnych postaciach;

– wywiady;

– porady i wskazówki jak zachować się w danej sytuacji;

– pytania, polecenia oraz inspiracje do każdej lekcji do rozwiązania przez ucznia;

– podsumowania.

Autorzy serii „Nasza szkoła” dla klasy 3 szkoły podstawowej

Maria Lorek jest nauczycielem z tytułem dyplomowanego oraz prezesem Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej. Pracowała wielokrotnie jako kierownik kolonii letnich. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu podręczników oraz książek do nauczania najmłodszych. Stworzyła również dziesiątki szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, a także setki scenariuszy lekcyjnych.

Monika Zatorska to doświadczony pedagog pracujący wykorzystując autorski program oparty na teorii nauczania najmłodszych stworzonej przez Howarda Gardnera. Jest założycielką i dyrektorem pierwszej w Polsce „szkoły gardnerowskiej”  w Konarach pod Krakowem. Autorka oraz współautorka wielu książek i projektów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak również publikacji metodycznych dla nauczycieli.

Agata Ludwa to autorka wielu książek z zakresu matematyki przeznaczonych dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej.

W zakresie edukacji zintegrowanej konsultacji udzielili: dr hab. Eugenia Rostańska (merytoryczno-dydaktyczna), prof. dr hab. Jerzy Podracki (językowa ), dr Piotr Klepacki (przyrodnicza) oraz Iwona Stachura. Zaś konsultacje matematyczne to udział ze strony mgr Grażyny Wójcickiej i mgr Iwony Leśniewskiej.